Usługi abonamentowe w nowych dziedzinach

Usługi abonamentowe w nowych dziedzinach

Otrzymywanie usług, za które płaci się abonamentem, nie jest niczym nadzwyczajnym ani dla przeciętnego Kowalskiego, ani dla jego firmy. W ostatnim czasie jednak rozszerzeniu ulega zakres możliwości na tym polu. Coraz częściej zmiana sposobu odpłatności przy świadczeniu określonej usługi na abonamentowy jest bardzo korzystna dla przedsiębiorcy, chociaż nie zawsze może sobie on zdawać sprawę z tego, że taka możliwość istnieje.

 

Prawo, podatki i doradztwo (firma powinna mieć stały dostęp do porad prawnika)

Najczęstszymi usługami abonamentowymi są doradztwo świadczone przez kancelarie prawne, rozliczenia finansowe wykonywane przez biura rachunkowe oraz doradztwo biznesowe różnego rodzaju. Pomijamy oczywiście takie kwestie, jak telefonia komórkowa czy dostęp do Internetu, ponieważ tego typu usługi są absolutnym standardem i nie trzeba o nich zbyt wiele mówić, a do tego każdy z nich korzysta także na niwie prywatnej. (koszt usług księgowych powinien być niezależny od dokładnej liczby dokumentów) Ten właśnie sposób świadczenia powyższych usług jest wygodny, ponieważ zapewnia stały dostęp do określonych rzeczy. Nigdy w końcu nie wiadomo, ile razy prawnik będzie potrzebny czy ile faktu będzie musiała przeliczyć księgowa, a jeśli się nad tym zastanowimy, tak naprawdę płacimy za ich czas i gotowość, nie za konkretną czynność. Trochę inaczej jest w przypadku nowych usług, które zaczynają być obejmowane abonamentami.

 

Kurierzy i gońcy (w ramach abonamentu na usługi kurierskie można w dużym mieście dostać gońca do swojej dyspozycji)

Jedną z ciekawszych usług abonamentowych, które rozwijają się obecnie w dużych miastach, jest możliwość wynajęcia sobie usług gońców oraz kurierów działających na niewielkich dystansach. Firma organizująca tego typu usługi oddaje do dyspozycji przedsiębiorstwa swoją infrastrukturę pozwalającą na bardzo szybkie dostarczenie z punktu A do punktu B dokumentów czy drobnych przesyłek. Jest to oczywiście obwarowane dość dużą ilością klauzul umownych i postanowień ograniczających usługę tylko od określonych sytuacji, ale z to uzyskuje się standard usługi nieporównywalny z innymi podobnymi ofertami, a dodatkowo można z niej korzystać w sposób nieprzerwany. Sposób organizacji takiej działalności będzie odpowiadał tylko ograniczonej grupie podmiotów, co nie oznacza, ze nie warto się nim zainteresować.

Podobne artykuły
Dlaczego dzieci tyją?

Dlaczego dzieci tyją?

Można się uzależnić od komputera, od alkoholu, narkotyków, leków i wielu innych ...
Soczyste zdrowie

Soczyste zdrowie

Dieta współczesnego człowieka jest pozbawiona trzech aktywnych składników - witamin, ...
Ciepłe poddasze - izolacje pianką

Ciepłe poddasze - izolacje pianką

​Praktycznie każdy dom musi być solidnie ocieplony. W tej sytuacji będziemy musieli podjąć sporo ...