Usługi abonamentowe w nowych dziedzinach

Usługi abonamentowe w nowych dziedzinach

Otrzymywanie usług, za które płaci się abonamentem, nie jest niczym nadzwyczajnym ani dla przeciętnego Kowalskiego, ani dla jego firmy. W ostatnim czasie jednak rozszerzeniu ulega zakres możliwości na tym polu. Coraz częściej zmiana sposobu odpłatności przy świadczeniu określonej usługi na abonamentowy jest bardzo korzystna dla przedsiębiorcy, chociaż nie zawsze może sobie on zdawać sprawę z tego, że taka możliwość istnieje.

 

Prawo, podatki i doradztwo (firma powinna mieć stały dostęp do porad prawnika)

Najczęstszymi usługami abonamentowymi są doradztwo świadczone przez kancelarie prawne, rozliczenia finansowe wykonywane przez biura rachunkowe oraz doradztwo biznesowe różnego rodzaju. Pomijamy oczywiście takie kwestie, jak telefonia komórkowa czy dostęp do Internetu, ponieważ tego typu usługi są absolutnym standardem i nie trzeba o nich zbyt wiele mówić, a do tego każdy z nich korzysta także na niwie prywatnej. (koszt usług księgowych powinien być niezależny od dokładnej liczby dokumentów) Ten właśnie sposób świadczenia powyższych usług jest wygodny, ponieważ zapewnia stały dostęp do określonych rzeczy. Nigdy w końcu nie wiadomo, ile razy prawnik będzie potrzebny czy ile faktu będzie musiała przeliczyć księgowa, a jeśli się nad tym zastanowimy, tak naprawdę płacimy za ich czas i gotowość, nie za konkretną czynność. Trochę inaczej jest w przypadku nowych usług, które zaczynają być obejmowane abonamentami.

 

Kurierzy i gońcy (w ramach abonamentu na usługi kurierskie można w dużym mieście dostać gońca do swojej dyspozycji)

Jedną z ciekawszych usług abonamentowych, które rozwijają się obecnie w dużych miastach, jest możliwość wynajęcia sobie usług gońców oraz kurierów działających na niewielkich dystansach. Firma organizująca tego typu usługi oddaje do dyspozycji przedsiębiorstwa swoją infrastrukturę pozwalającą na bardzo szybkie dostarczenie z punktu A do punktu B dokumentów czy drobnych przesyłek. Jest to oczywiście obwarowane dość dużą ilością klauzul umownych i postanowień ograniczających usługę tylko od określonych sytuacji, ale z to uzyskuje się standard usługi nieporównywalny z innymi podobnymi ofertami, a dodatkowo można z niej korzystać w sposób nieprzerwany. Sposób organizacji takiej działalności będzie odpowiadał tylko ograniczonej grupie podmiotów, co nie oznacza, ze nie warto się nim zainteresować.

Podobne artykuły
Czym jest uzależnienie?

Czym jest uzależnienie?

Za uzależnienie uważa się częstokrotnie nabytą chęć robienia lub pochłaniania czegoś. Uzależnić się ...
Salony kosmetyczne prowadzące zabiegi upiększające

Salony kosmetyczne prowadzące zabiegi upiększające

Natomiast zabiegi takie bardzo często mają na celu poprawę w napięciu, oraz w jędrności naszej ...
Pieniądz robi pieniądz

Pieniądz robi pieniądz

Wzbogacić się oszczędzając. Zapewne wiele osób zadaje sobie pytania - czy to możliwe i czy ...