Zniżki

Zniżki

Zniżki są od wielu lat bardzo popularnym i skutecznym chwytem marketingowym cieszącym się zaufaniem sprzedawców. Zniżki są jednak małym oszustwem z ich strony. Kiedy do sklepów trafia nowa kolekcja, jej cena jest bardzo wysoka. Dopiero wówczas, gdy okazuje się, że sezon się kończy, a niektóre produkty z aktualnej kolekcji nie sprzedają się, cenę się obniża. Niemniej jednak obniża się nie wartość samego ubrania, lecz wartość marży, narzucanej przez sprzedawcę. Niekiedy same plakietki z napisem minus kilkadziesiąt procent, przyciągają klientów do sklepu. Jest to bardzo dobry sposób na to, aby zwrócić uwagę klientów na inne produkty.

Na przykład, jeśli osoba zainteresowana kupnem ubrań zobaczy, że w danym sklepie jest wyprzedaż, wejdzie do niego, ale jej uwagę przykują nie ubrania przecenione, lecz te w normalnej cenie. Zazwyczaj przeceniane produkty są niezbyt atrakcyjne, a przynajmniej jest tak w przypadku większości sklepów. Należy pamiętać o tym, aby nie dać się wciągnąć w niechciane zakupy. Bardzo często ekspedientki podczas naliczania kolejnych ubrań proponują inne ubrania do tak zwanego zestawu. Trzeba pamiętać, że sami wiemy co nam potrzebne i ładnie podziękować za tą propozycję. Najwięcej promocji jest wtedy, kiedy wprowadza się nowe kolekcje do sieciowych sklepów i to jest najlepszy czas na robienie zakupów. Można wówczas bardzo zaoszczędzić chyba, że nie jest się zainteresowanym przecenionymi ubraniami, ale tymi z nowej kolekcji.

W kwestii wyprzedaży i pojawiania się nowych kolekcji w poszczególnych sklepach, to nie ma jednej daty. Można jedynie ogólnie powiedzieć, że ma to miejsce na przełomie sezonów, albo na końcu lub początku sezonu. Aby dokładnie wiedzieć, kiedy należy wybrać się do naszego ulubionego sklepu, należy przede wszystkim śledzić stronę internetową sieci, na której wszystkie aktualności są zamieszczane. Warto chodzić do tych sklepów, w których klienci otrzymują kupony zniżkowe, ponieważ wówczas zakupy są o wiele bardziej opłacalne. Ponadto godne uwagi są też te sklepy, w których oferuje się produkty o średniej i wysokiej jakości.

Podobne artykuły
Wózek dziecięcy Mikado Milano

Wózek dziecięcy Mikado Milano

Wózek dziecięcy który wyposażony jest w podwozie typu MILANO jest przystosowany ...
Spontaniczny urlop

Spontaniczny urlop

Niezależnie od pory roku, ważne jest aby gospodarować swoim czasem efektywnie i rozsądnie. Planując ...
Nauka gry na instrumencie dla każdego

Nauka gry na instrumencie dla każdego

Otóż tak, każdy może się nauczyć, jeśli chce. Jednak jeden nauczy się grać szybciej i ...